Liberalno-demokatska partija - forum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Liberalno-demokatska partija - forum

Forum LDP


    Hašim Tači, terorista ili lider pokreta za oslobođenje

    Anketa

    Hašim Tači, terorista ili lider pokreta za oslobođenje

    [ 0 ]
    Hašim Tači, terorista ili lider pokreta za oslobođenje Bar_left0%Hašim Tači, terorista ili lider pokreta za oslobođenje Bar_right [0%] 
    [ 5 ]
    Hašim Tači, terorista ili lider pokreta za oslobođenje Bar_left100%Hašim Tači, terorista ili lider pokreta za oslobođenje Bar_right [100%] 

    Ukupno Glasova: 5
    avatar
    Ibrahim Horvat
    Admin


    Number of posts : 13
    Registration date : 05.08.2008

    Hašim Tači, terorista ili lider pokreta za oslobođenje Empty Hašim Tači, terorista ili lider pokreta za oslobođenje

    Počalji  Ibrahim Horvat Uto Avg 12, 2008 8:51 pm

    Vraćam se juče uveče iz Miškovićevog Maksija (moram u Maksi jer Tadić i Koštunica šuruju sa monopolistima i primaju pare od Miškovića, tako da nema konkurencije - samo Maksi), gde sam išao da kupim evropski hleb, koji je star 10 dana (more neću ovim našim radikalskim paorima da dam ni dinar).
    Elem, sretnem prijatelja Hrvata sa Kosova (Janjevo) koji prodaje sladoled tu ispred Maksija. Odem da kupim čokoladu i vanilu, sednem pored njega i počnemo da pričamo o politici.
    Dotakli smo temu Kosovo. Kaže on meni da je nezavisnost Kosova u redu, ali da je Hašim Tači zločinac. Reko kakav zločinac, pa on vas je oslobodio Slobodna Miloševića i zločinačko-agresorske Republike Srbije. Rekao sam mu još nešto: kakav si ti to Hrvat, ti sigurno nisi Hrvat, tebe je Koštunica unajmio da zafrkavaš nas evropejce, pa Hašim Tači je novi Menahen Begin. I odem ja u svoj evropski dom na Novom Beogradu.

    Zaintrigirao me je razgovor sa prijateljem. Za mnoge u smrdiji je Hasim Taci terorista, a za mnoge na Kosovu on je heroj/borac za oslobodjenje. Poredjenje sa Menahemom Beginom i nije tako lose, tako da je zapravo pitanje da li je jasna definicija samo pitanje iz koje perspektive posmatramo.Da li neko ko komanduje nekom gerilom koja je ubijala pored policajaca i civile, moze kasnije da se poziva na cinjenicu da je tada zapravo vladalo ratno stanje i da su civilne zrtve neizbezne u svakom ratu? Koje su druge paralele sa slicnim sukobima u svetu? Da li je vazno samo sta vecina (stranih) politickih partnera na kraju prosudi?

      Sada je Ned Maj 19, 2024 4:16 pm